AnaSayfa / Vicdanlarınız mı kurudu ?

Paylaş

Vicdanlarınız mı kurudu ?

16 Temmuz FETO’cu darbe  girişimi sonrası “bu Allah’ın lütfudur “ diyerek kanun hükmünde kararnamelerle;  hukuksuz, hiç bir belge ve ispata dayanmadan   sadece kendileri gibi düşünmedikleri için on binlerce insanı işlerinden ederek aileleriyle birlikte açlığa mahkum eden, en temel yaşam haklarını yok sayan siyasi irade gelinen noktada hukuksuzluklarını sürdürmekte ısrar etmektedir.

Ankara’nın göbeğinde meclise 500 metre uzaklıkta 184 gündür eylemlerini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen  Semih Özakça son 64 gündür de açlık grevini sürdürerek bu hukuksuzluklara adaletsizliğe boyun eğmediler, kendileri gibi mağdur edilmiş on binlerce vatandaşımız   adına  ve onurluca  direniyorlar.

Tüm dünyanın gözü onların üzerindeyken ne yazık ki birtakım yöneticiler  haberlerinin olmadığını söyleyip, “Cezaevinde mi yatıyorlar?” şeklinde cevap veriyorsa insanlık ölmüş, yönetici erkin vicdanları kurumuş demektir.

Ankara Tabip Odası’nın durumlarına ilişkin yaptığı açıklama da belirttiği gibi sağlık durumları kötüleşmiş durumdadır.

Her iki vatandaşında algılama, duygu durum bozuklukları, zihinsel ve motor faaliyetlerde bozulmaların dikkat çekici olduğu kaydedilen açıklamada “Özellikle açlık grevlerinin kritik dönüm noktası olan 45. gün aşılmış ve 63. güne girilmiştir. B1 vitamini desteği almalarına karşın tespit edilen bulgular Wernicke-Korsakoff Sendromunun öncü belirtileridir.

Bu hastaların %10-15’i yaşamını kaybetmektedir ve %77 si ileriki dönemlerde enfeksiyonlarla kaybedilmektedir. %25 kadarı uzun süreli hastane ve özel bakım gerektiren bedensel ve ruhsal sağlık sorunlarından etkilenmektedir”.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumu kritik, ölüm riskleri

giderek artmaktadır.

Kendileri, insan olmanın onuruyla haksızlığa uğramış herkes için mücadele etmektedirler.

Bu acı çığlığı duyuralım ,bu acı çığlığı duymamazlıktan gelip  o güzel insanların yaşamlarını yitirmesine sebep olacaklar; bugünkü siyasi iradedir, tarih onları her zaman insanlık düşmanı olarak hatırlayacaktır.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça insanlık onuru için mücadele diyorlar;

İnsanlık için, yaşam hakkı için, adalet için, hukuk için…

Onlara sahip çıkıyoruz ve taleplerinin kabul edilerek daha büyük sorunların yaşanmasına izin verilmeden siyasi irade gereğini yerine getirmelidir!

İnsanlık için,hayatın her alanında onların sesi olalım.

Taleplerinin kabul edilerek bu acı çığlığa son vermek için güçlerimizi dayanışmamızı büyütelim!

Unutmayalım ki fazla zamanımız kalmadı!

Paylaş

0 adet yorum

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız

Giriş