AnaSayfa / Çanakkale AKP’de artçı sarsıntılar.

Paylaş

Çanakkale AKP’de artçı sarsıntılar.

HAYIR ana depreminin artçıları Çanakkale AKP’de daha şiddetli hissedilmeye başlandı.

Yandaş medyanın tetikçilerinin birbirine girdiği gibi, Çanakkale AKP mahallesi de fena karıştı.

Halkın gücü nelere kadirmiş, bugünler iyi günleriniz, bu daha başlangıç.

Eeee  kolay değil il çapında %60, merkez ilçede %73 oranındaki bir HAYIR iradesinin ortaya çıkması birilerini fena halde rahatsız etti.

Önce milletvekili Bülent Turan çıktı, göz göre göre gerçekleri tahrif ederek “biz oyumuzu koruduk” dedi.

Sonrasında YSK’nin sonuçları etkileyecek müdahalesi, oluşan şaibeler, muhtelif hileler neticesinde referandumun meşruiyetini yitirmesi beraberinde evet oyu vermiş insanların vicdanlarında da bir kırılma yaratınca; AKP cephesindeki çatlaklar kapatılamaz hele geldi.

Önce Vekil Turan sosyal medya hesabından bazı göndermelerde bulundu;” Şeref yoksunu iftiracılar, dedikoducular, bir baltaya sap olamayıp partisinden kovulanlar, 3 kuruş için arkadaşını-partisini satanlar, aynı yolda yürüdüklerini iddia ettiklerine en büyük hakaretleri yapıp rakip partinin belediye başkanının en büyük yanlışlarına bile bir tek laf edemeyenler, vefadan nasibini alamamışlar biz gayret ettikçe dahada mahcup olacak”

Kimlere gönderme yapmıştı henüz tartışılırken eski sosyal demokrat şimdinin hızlı AKP’lisi Mehmet Özkurnaz yapmış olduğu açıklama ile gündeme damgasını vurdu.

Bu arada Vekil Turan’ın kendi partisi içindeki sorunları bile gündeme getirirken kendisinde saplantı haline gelmiş olan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a atıfta bulunmasına şaşırmadım.

Bugüne kadar Ülgür Gökhan üzerinden karalama, dezenformasyon ve çarpıtmalarla siyaset yapan Bülent Turan’ın bu özelliği ne yazık ki üzerine yapışmış, bu anlamıyla da temiz siyaset ilkelerinin gerçekleştirilmesi kendisi için bir hayal haline gelmiştir.

Ancak Çanakkale halkı gereken cevabı vermiştir, eğer hala bu tarzında ısrar ederse kendi siyasi ikbalini ciddi riske sokar.

Mehmet Özkurnaz’ın açıklamaları AKP içerisindeki çatlakların artık onarılmaz bir hale geldiğinin göstergesidir.

Özkurnaz’ın, Bülent Turan’ın alınan bu başarısızlıkta hiç payı yokmuş gibi AKP kadrolarına Bülent Turan’a sahip çıkın çağrısı akıllara başka şeyleri getirmektedir.

Bu durum ranta dayalı çıkar ve çeşitli konularda yaratılacak avantajlar adına yapılan siyasetin karakteristik bir özelliğidir.

Gerçekler ortada iken, AKP Çanakkale’de ciddi bir başarısızlık yaşamışken AKP’li kadrolar hala çıkıp ‘padişahım  sen çok yaşa mı’

diyecekler!

Çeşitli şaibelerle meşruiyetini yitirmiş bir sonucun insanların vicdanlarında hiç mi etkisi olmayacak!

HAYIR mücadelesinin başarısı, AKP ‘nin ruh halini bozmuştur, yaşanılanlar bunun sonuçlarıdır.

Bir de son kent konseyi seçimleri üzerinden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan nezdinde yapılan spekülasyonlar var ki tam anlamıyla zavallılığın hafifliğidir.

Yönetimin değişmesi üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a karşı zafer kazanma algısını oluşturmaya çalışanlar her zamanki demagoji ve karalamalara başvururken kendilerine söylenecek ilk söz; önce Çanakkale halkının iradesinin nasıl gerçekleştiğini bir gör demek olmalıdır.

Şimdi güzel bir kavurmalı pilav zamanı, ne dersiniz!

 

Kent konseyi gibi organları siyasi partilerinin arka bahçesi olarak kullanmak için; ele geçirmek amacıyla yola çıkanlar biat ettirme ve tahakküm altına alarak kontrol etme şeklindeki kültürlerinin,  karşılığını Çanakkale’de hiçbir zaman bulamayacaklardır.

 

Paylaş

0 adet yorum

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız

Giriş